Мистецький альбом Дженніфер Кан Anatoliy Kryvolap and the Ukrainian Sublime


Наприкінці січня 2015 року в Києві відбулася презентація англомовного альбому Дженніфер Кан Anatoliy Kryvolap and the Ukrainian Sublime (“Анатолій Криволап та українське величне”), що вийшов у видавництві “Родовід”. За словами видавця Лідії Лихач, це їхня перша книга з англомовної серії про сучасне мистецтво України.

“Анатолій Криволап та українське величне” — це академічна розвідка американської дослідниці Дженніфер Кан. Вона має стати свідченням того, що українське мистецтво органічно вписане в світовий контекст, є синопсисом модерної України”, — пояснила директорка “Родоводу”.

З українським образотворчим мистецтвом Кан знайома давно, а ось роботами Анатолія Криволапа зацікавилася рік тому. Вона кілька разів приїжджала в Засупоївку на інтерв’ю до нього і, як каже Лідія Лихач, “викручувала йому руки” своїми американськими запитаннями.

Свій погляд на творчість Анатолія Криволапа Дженніфер Кан подала в контексті історії України та світового мистецтва. Дослідниця не акцентувала свою увагу на тому, що Криволап — “найдорожчий художник України”. “Він відомий тим, що його роботи б’ють цінові рекорди на аукціонах, але мало хто, здається, пішов далі й проаналізував, що ж привертає увагу приватних колекціонерів упродовж стількох років. Абстрактні пейзажі Криволапа, намальовані смугами яскравих кольорів, схоплюють дух нової, незалежної України — все ще дуже селянської, але такої, що постала на порозі XXI сторіччя з зухвалою енергією, за якою ховається тяжке минуле”, — пише авторка.

Вже за кілька днів, у рамках щорічної конференції викладачів мистецтва, дослідників, арт-критиків, видавців, журналістів, що пройшла в Нью-Йорку 11-14 лютого і учасником якої було й видавництво “Родовід”, відбулася американська презентація альбому.

Репортаж на:

Категорія

Друковані видання

Місце
Офіс видавництва “Родовід”, Київ, Україна

Ініціатор
Видавництво “Родовід”

Ідея
Познайомити міжнародну аудиторію з творчістю Анатолія Криволапа

Дата
2015.04.25