Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за напрямом “Образотворче мистецтво” за цикл творів “Український мотив”


9 березня 2012 року, в 198-му річницю з дня народження Тараса Шевченка відбулося оголошення і вручення Національної Шевченківської премії. Кращим у номінації “Образотворче мистецтво” комітет Шевченківської премії назвав художника Анатолія Криволапа з циклом картин "Український мотив". До нього увійшли 50 абстрактних пейзажів живописця. Загалом цикл складається з семи серій, присвячених різноманіттю та красі української природи – від Кримських гір та Карпат до рідних для художника пейзажів Київщини. Вручення премій відбулося в Каневі за участю Президента України.

Мистецтвознавець Дмитро Горбачов високо оцінив здобуток Криволапа. На його думку, лауреатами Шевченківської премії завжди ставали майстри високого рівня, такі як класик українського живопису Микола Глущенко. Він також згадав, як ще на початку 1990-х, коли Криволап з колегами по мистецькому об'єднанню “Живописний заповідник” виставляли свої роботи у Франції, тамтешні митці й критики також дуже високо оцінили роботи художника. “Тоді мій французький колега сказав, що побачив найкращу живописну школу Європи”, - розповів Горбачов.

Ідея
Вручення нагороди в номінації “Образотворче мистецтво”

Місце
Канів, Україна

Ініціатор
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Дата
2012.03.09