Живописний заповідник.Золотий період


21 березня 2018 року в залі аукціонного дому «Золотое Сечение» (Київ, вул. Л. Первомайського, 4) відкриється виставка культового для українського сучасного мистецтва художнього об'єднання - «Живописний заповідник». Його основні учасники - Тиберій Сільваші, Олександр Животков, Марко Гейко, Анатолій Криволап і Микола Кривенко.

До експозиції «Живописний заповідник. Золотий період» входять близько 30 творів усіх основних учасників, створених з 1990 по 1999 рр.

Це перша виставка об'єднання, де подано зріз знакових робіт 1990-х років, після виставки Landschaft «Живописного заповідника», яка проходила в Національному художньому музеї України в 2002 році.

«Унікальність експозиції в тому, що, по-перше, через багато років по тому нам вдалося зібрати разом роботи п'яти геніїв українського сучасного мистецтва в період розквіту «Живописного заповідника». По-друге, представити твори, які ніколи не виставлялися і довгий час перебували виключно в приватних колекціях» - каже куратор виставки і експерт з сучасного мистецтва аукціонного дому «Золотое Сечение» Станіслав Скорик.

«Живописний заповідник» сформувався у 1991 році, проте базові ідеї об'єднання з'явилися на седнівських пленерах ще в кінці 1980-х. Основний їх програмою був «Неоформалізм», де картина підноситься авторами не як вікно в світ, а як площина вкрита шаром фарби. Головним завданням художників було дослідження кольору, фактури і форми в просторі.

Ідейний натхненник об'єднання - Тиберій Сільваші - виступив спів-куратором цієї виставки і брав участь у формуванні представленої експозиції.

«Цією виставкою ми хочемо нагадати про найпотужніше українське об'єднання художників, роботи яких сьогодні є родзинками багатьох відомих українських та зарубіжних колекцій. Це, без сумніву, вагома культурна подія для українського сучасного мистецтва», - підкреслює співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

До відкриття експозиції Живописний заповідник. Золотий період ми видали масштабний каталог, до якого увійшли не тільки роботи, представлені на виставці, а й багато інших картин Тіберія Сільваші, Олександра Животкова, Марка Гейко, Анатолія Криволапа та Миколи Кривенка, створені в період розквіту арт-групи «Живописний заповідник».

Це найбільш повне зібрання творів основних учасників об'єднання за більш ніж 15 років. Багато з робіт каталогу раніше не експонувались для широкої публіки і не публікувалися в каталогах.

Ідея
Показати колекції робіт

Місце
м.Київ " Аукціонний дім ЗОЛОТОЕ СЕЧЕНИЕ" ул. Леонида Первомайского, 4

Ініціатор
Аукціонний дім

Дата
2018.03.21