Найдорожчий український художник Анатолій Криволап розписує храм на Київщині


На Київщині у селі Липівка Макарівського району є тричі особливий храм. Першою його особливістю є суто архітектура. Церква є зменшеною копією відомого собору Айя-Софії Константинопольської, що в Стамбулі. Православний храм Київського патріархату було побудовано на гроші греко-католика з Польщі: це друга особливість, пише

 

 

Перша частина розпису вже готова, скоро буде монтуватися. Ми поки що пройшли півдороги – попереду ще півтора року роботи. Моїм абстракціям знайшлося місце і тут: зверніть увагу на вертикальні смуги в одязі святих. До мене ніхто з абстракціоністів не розписував церкву.

Церкви оформляли Матісс, Ротко, Шагал. Український художник Олександр Дубовик розписував храм у Франції. Всі вони висловлювали власний стиль. Я не настільки радикальний у сенсі форми. Я радикальний у сенсі кольору.

 

 Поки що ми розписуємо тільки стіни. Нічого не можу сказати з приводу вівтаря. Не знаю, хто буде його робити. Я люблю, коли нові завдання виникають по ходу справи. Коли я побачу, як реалізовується простір, як працюють фарби, яким чином їхня активність відбивається на стінах та стелі, тоді подумаю, чи є у мене цікаві пропозиції. Естетичний мінімалізм – мій стиль. Дуже важливо, щоб не було занадто.

Я роблю цю роботу безкоштовно, ні від кого ні в чому не залежу. Спонсор запевнив мене, що переговори з представниками церкви він бере на себе. У мене повний карт-бланш і ніякої цензури. Інакше я не взявся б за справу.